Nowa płyta GAMBIT AF-FDA

Chcąc dostarczać konsumentowi dobry, czysty i bezpieczny produkt spożywczy, musimy zwracać uwagę nie tylko na odpowiednie surowce ale i na bezpieczne i odpowiednio certyfikowane elementy linii do jego produkcji czy pakowania. Wszystkie elementy takiej linii czy instalacji muszą gwarantować, że nie zanieczyszczą produkowanej żywności substancjami szkodliwymi czy mającymi wpływ na smak czy zapach produktu. Pewność taką daje spełnienie wymagań sformułowanych w odpowiednich normach czy procedurach,  Jedną z najlepszych, a na pewno najbardziej uznaną są amerykańskie przepisy FDA.

Spółka  przeprowadziła serie analiz surowcowych i badań laboratoryjnych zmierzających do potwierdzenia zgodności naszego produktu z restrykcyjnymi wymaganiami. Z całą odpowiedzialnością możemy potwierdzić że zgodnie z przepisami ( Food and Drug Administration ) zawartymi w 21 CFR § 177.2600 „Artykuły gumowe przeznaczone do wielokrotnego użytku” płyta Gambit AF-FDA może być stosowana do wykrawania uszczelnień do kontaktu z wszystkimi produktami spożywczymi w zakresie temperatur do 260°C.

Poza spełnianiem wymogów chemicznych w zakresie kontaktu z produktami spożywczymi płyta oraz wykrawane z niej  uszczelki zachowują w całym zakresie zastosowań wspaniałe własności uszczelniające co zostało potwierdzone badaniami w niemieckim instytucie DVGW.