O nas

Firma GAMBIT powstała w 1962r. i obecnie jest jedynym polskim producentem bezazbestowych (aramidowych) płyt uszczelkarskich (potocznie  klingieryt)

Wysoka pozycja rynkowa Spółki wynika nie tylko z produkcji doskonałych materiałów uszczelniających  i termoizolacyjnych, ale także z szerokiego programu obsługi klienta i doradztwa technicznego.

Misją Spółki jest produkcja i sprzedaż na rynek krajowy i zagraniczny wysokiej jakości, przyjaznych środowisku naturalnemu produktów uszczelkarskich i termoizolacyjnych.

Gwarancją jakości produktów są między innymi posiadane certyfikaty jakości: ISO 9001, ISO 14001,  liczne certyfikaty produktowe oraz otrzymane przez Spółkę nagrody i wyróżnienia jak również fakt, że cały proces produkcyjny jest zlokalizowany w zakładzie w Lubawce

Współpraca ze światowymi producentami (DuPontTMKEVLAR®, Lapinus Fibres,  Lenzing, Saint-Gobain) zapewnia nie tylko najwyższą jakość stosowanych do produkcji surowców, ale również pozwala na ciągłe doskonalenie produktów.

Własny dział B+R, laboratoria badawcze, wysoko wykwalifikowana kadra techniczna oraz nowoczesny park maszynowy stanowią inkubator innowacyjności co pozwala na dostarczanie naszym klientom produktów i usług o dużej wartości dodanej.

GAMBIT produkuje:
• aramidowe (klingierytowe) płyty uszczelkarskie  (link do strony)
• uszczelki kołnierzowe wysokotemperaturowe: aramidowe, grafitowe, PTFE (link do strony)
• uszczelki: spiralne, metalowe, semi-metalowe, metaloplastyczne, saterowane (link do strony)
• uszczelnienia do pomp i armatury (link do strony)
• kompensatory (link do strony)
• termoizolacje techniczne: plecione, tkane, tektury termoizolacyjne, termoizolacje formowane próżniowo (link do strony)
• materiały hamulcowe i sprzęgłowe: tkane i formowane (link do strony)

DuPontTMKEVLAR® są znakami handlowymi lub zarejestrowanymi znakami handowymi E.I. du Pont Nemours and Company bądź spółek zależnych.