Badania i rozwój

Osoba Dane do kontaktu Zakres

Prof. dr hab. inż.

Ludomir Ślusarski

1931 - 2020


 

 

Wiele lat współpracy pozwoliło nam w małej części na zrozumienie ideałów, które wniósł w naszą rzeczywistość. Głęboki patriotyzm, szacunek zarówno do historii jak i do nowoczesnych wyzwań zdecydowało o tym, że jego pamięć będzie z nami na długie lata.

Współpraca z Panem Profesorem zaowocowała rozwojem naszej firmy w kierunku nowoczesnych technologii, uzyskaniu patentów oraz znalezieniu się na pozycji jednych z najlepszych firm na rynku.

 

Zajmował stanowiska: profesora konsultanta w Instytucie Technologii Polimerów i Barwników Politechniki Łódzkiej oraz profesora w Instytucie Włókiennictwa.

czytaj więcej...

Dr hab. inż. Janusz Skrzypacz

 

Dr hab. inż. Janusz Skrzypacz - adiunkt w zakładzie Podstaw Konstrukcji i Maszyn Przepływowych wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Zainteresowania naukowe: projektowanie konstrukcji mechanicznych, metoda elementów skończonych, obliczenia CFD, pompy i układy pompowe.

czytaj więcej...

Prof. dr hab inż. Jacek Eliasz  

Urodził się 8 czerwca 1965 r. w Zabrzu na Górnym Śląsku. Po ukończeniu nauki w szkole średniej (Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe), a następnie zdaniu egzaminów wstępnych na studia zagraniczne na Politechnice Warszawskiej.

czytaj więcej...


Prof. Marek Gawliński

1941-2016


 

Nasza współpraca z Profesorem Markiem Gawlińskim trwała od ponad 30 lat. Wtedy to pomagał nam w uruchomieniu produkcji uszczelnień spiralnych, w optymalizowaniu ich profili i poprawianiu parametrów zgrzewania. Później długo wspólnie doskonaliliśmy wargowe uszczelnienia wałków obrotowych popularnie zwanych simmeringami. Po przemianach ustrojowych w Polsce oraz po wprowadzeniu zakazu przetwórstwa azbestu, Profesor i jego zespół współpracował z nami w trakcie wprowadzania na rynek pierwszych polskich bezazbestowych płyt uszczelkarskich. Wiedza Profesora wspierała nas w pracach nad optymalizacją parametrów użytkowych tych uszczelnień. Zawiązana wtedy współpraca, a mam nadzieję, również przyjaźń, trwała do dziś i wciąż się pogłębiała. W ostatnim okresie Profesor intensywnie pracował nad optymalizacją uszczelnień semimetalowych, a zwłaszcza spiralnych. Konstrukcja opracowana przez Profesora a wdrożona w Gambicie została opatentowana w 2016 r.
Wiedza, ale i życzliwość Profesora, jego wysoka kultura osobista (klasa), uczyniły z niego naszego Mentora i nauczyciela, ale i przyjaciela. Jego niespodziewane odejście w pełni sił twórczych jest dla nas wszystkich niepowetowaną stratą.
Stawia nam ono ambitne zadanie nie sprzeniewierzenia się ideałom Profesora i dalszego rozwijania polskich technik uszczelniania.

 

Prof. Gawliński współpracował z wieloma producentami uszczelnień w kraju i zagranicą by wymienić Inco-Wrocław, Gambit-Lubawka, Bruss Dichtungstechnik GmbH, Niemcy, Chicago Rawhide Industries ( CRI ), USA, realizował dwa tematy na zlecenie Texas Institute of Science.

czytaj więcej...

Dr inż. Przemysław Jaszak

 

Absolwent i pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej. Pracę magisterską z dziedziny Mechaniki i Budowy Maszyn obronił w 2009 roku, na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

czytaj więcej...

 

 

 

 

Pracownicy Spółki współpracujący z Radą Naukową

 

mgr inż.Paweł Schulz

Tel.:   +48 75 7449 640

Kom.: +48 600 826 176

Fax:   +48 75 7449 690

p.schulz@gambitgl.pl

Od 25 lat zajmuje się w firmie Gambit techniką uszczelniania, termoizolacji wysokotemperaturowych i okładzin ciernych.

                                        czytaj więcej...

Inż. Łukasz Samek

Tel.:  +48 75 7449 641

Kom.: +48 668 870 571

Fax: +48 75 7449 690

lukasz.samek@gambitgl.pl 

Zajmuje się między innymi badaniami parametrów wytrzymałościowych materiału uszczelek oraz związanej z nimi szczelności, badaniami odporności chemicznej, pomocą techniczną w zakresie doboru uszczelek.

czytaj więcej...

     

mgr inż. Konrad Adamek

Tel.:   +48 75 7449 644

Kom.: +48 694 405 584

Fax.: +48 75 74 49 690

konrad.adamek@gambitgl.pl 

Studia magisterskie i inżynierskie ukończył na Wydziale Mechaniczno – Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się w mechanice i budowie maszyn energetycznych, z którymi jest związany od kilku lat

czytaj więcej...

 

Gambit

ul.Wojska Polskiego 16,
58-420 Lubawka

+48 75 74 49 695
+48 75 74 49 696

sekretariat@gambitgl.pl

+48 75 74 49 690

 

NEWSLETTER

Zostaw numer, oddzwonimy.

Zostaw swój numer telefonu, oddzwonimy.

Twój numer nie będzie nigdzie przekazywany.
Tylko oddzwonimy.