Najwyższy standard pomiarów uszczelek – nowe urządzenie pomiarowe

15.09.2021

Najlepszy nawet materiał na uszczelki nie wystarczy jeśli uszczelka nie będzie prawidłowo wykrojona. Prawidłowo - to znaczy zgodnie z rysunkiem konstrukcyjnym, wbrew pozorom, nie jest to prosta sprawa zwłaszcza jeśli uszczelka ma złożony kształt i liczne otwory zarówno na media uszczelniane jak i na śruby mocujące. Aby sprostać tym wymaganiom w Gambicie pracują trzy sterowane cyfrowo wykrawarki. Dla kontroli procesu wykrawania zakupiliśmy i uruchomiliśmy specjalistyczną maszynę pomiarową do uszczelek japońskiej firmy Keyence. Maszyna ta w ciągu kilku sekund pozwala zmierzyć i porównać z rysunkiem do kilkudziesięciu wymiarów wyciętej uszczelki. Potrafi też równocześnie stwierdzić czy wszystkie z tych wymiarów mieszczą się w założonym polu tolerancji. Z każdego z pomiarów, ale też z serii pomiarów mogą zostać wygenerowane raporty z badań. Sygnalizowanie tendencji odchyłek wymiarowych pozwala z wyprzedzeniem planować wymianę narzędzia i kalibrację maszyny wykrawającej. Dzięki tej inwestycji Klienci nasi mogą mieć pewność, że kupowana uszczelka ma zawsze taki kształt i wymiary jakie sobie zażyczyli.

W sytuacji gdy klient nie ma rysunku ale ma zdemontowaną lub zapasową uszczelkę to również dzięki nowej maszynie pomiarowej jesteśmy w stanie skopiować nawet najbardziej skomplikowane kształty uszczelek, wygenerować w oparciu o pomiary rysunek uszczelki a następnie wykroić kopię przesłanej uszczelki.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami handlowymi https://gambitgl.pl/pl/kontakt/dzial-handlowy.html

 

Gambit

ul.Wojska Polskiego 16,
58-420 Lubawka

+48 75 74 49 695
+48 75 74 49 696

sekretariat@gambitgl.pl

+48 75 74 49 690

 

NEWSLETTER

Zostaw numer, oddzwonimy.

Zostaw swój numer telefonu, oddzwonimy.

Twój numer nie będzie nigdzie przekazywany.
Tylko oddzwonimy.